طراحی سایت
يكشنبه 6 خرداد 1397.
تاریخ :
الأحد 13 رمضان 1439.
|
May 27 2018.
|
اخرین اخبار

ارتباط با ما

اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
rss
سلام
آپارات
سروش

اخبار مهم

مدیر بنیاد مسکن بندرترکمن و گمیشان گفت: افزون بر نیمی از واحدهای مسکونی روستایی این شهرستانها نیازمند مقاوم سازی است که باید برای نوسازی و ایمن سازی آن اقدام شود. 

به گزارش آوای ترکمن،محمد علی حیدری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: براساس سرشماری سال 95 بندرترکمن 6 هزار و 381 واحد مسکونی روستایی دارد که حدود 58 درصد شامل سه هزار و 675 واحد غیرمقاوم و کم دوام بوده و نیازمند نوسازی و مقاوم سازی است.
وی افزود: همچنین در گمیشان هفت هزار و 905 واحد مسکونی روستایی درحال بهره برداری است که حدود 57 درصد و شامل چهار هزار و 513 واحد باید نوسازی شود.
حیدری؛ واحدهای مقاوم و ایمن روستایی بندرترکمن را 2هزار و 706 منزل و در گمیشان را سه هزار و 392 واحد اعلام کرد.
به گفته وی؛ صاحبان چهارهزار و 990 مسکن آسیب پذیر و فرسوده در این منطقه متقاضی دریافت وام نوسازی شده اند که به سه هزار و 725 پرونده تسهیلات پرداخت و این واحدها مقاوم سازی شده است.
وی افزود: سکونتگاههای افرادی که تسهیلات را دریافت کرده اند براساس مقررات سازمان نظام فنی و مهندسی روستایی و نظارت مهندسین متخصص ساخته و درحال بهره برداری است.
حیدری اضافه کرد: طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی با هدف بهبود کیفیت مسکن و بافت روستایی و افزایش سطح ایمنی و سلامت، رفاه و آسایش روستاییان اجرا شده است.
وی همچنین گفت: برای تمامی 58 روستای بندرترکمن و گمیشان طرح هادی روستایی تهیه شده است.
به گفته وی؛ طرح هادی در 34 روستای این شهرستانها در فاز اول اجرا شده و در 18 روستا فاز دو و سوم نیز انجام شده است.
وی افزود: این شهرستانها رتبه سوم استانی را در اجرای طرح هادی روستایی دارند.
شهرستانهای گمیشان و بندرترکمن در شمال غرب و غرب استان گلستان واقع بوده و به ترتیب حدود 70 هزار و 80 هزار نفر جمعیت دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید