طراحی سایت
شنبه 2 تير 1397.
تاریخ :
السبت 10 شوال 1439.
|
Jun 23 2018.
|
اخرین اخبار

ارتباط با ما

اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
rss
سلام
آپارات
سروش

اخبار مهم

فرماندار بندرترکمن در غرب استان گلستان گفت: ماهیگیر 41 ساله این شهرستان که به تنهایی با قایق به دریای خزر رفته بود به دلیل سقوط در آب و گرفتار شدن در تور صیادی جان خود را از دست داد. 

به گزارش آوای ترکمن،الیاس هیوه چی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این صیاد عصر جمعه وارد دریای خزر شده بود و روز یکشنبه قایق بدون سرنشین او توسط ماهیگیران محلی مشاهده و جستجوی اهالی منطقه در آب های پیرامونی جزیره آشوراده آغاز و پیکر او امروز در تور ماهیگیران پیدا شد.

به گزارش آوای ترکمن به نقل از منابع محلی این ماهیگیر ساکن خیابان ساحل بندرترکمن بوده و به تنهایی به کومه صیادی خود در آشوراده رفته بود.
به گزارش آوای ترکمن در هفته گذشته نیز براثر واژگونی قایق ماهیگیران به سبب تند باد دریایی خزر 2صیاد گلستانی جان خود را از دست دادند.
با وجود تکرار این اتفاقات ناگوار همچنان شهرهای ساحلی بندرترکمن، گمیشان و بندرگز در غرب استان گلستان از داشتن پایگاه امداد و نجات دریایی بی بهره هستند و در این مناطق تنها پایگاه ها و کمپ های امداد و نجات هلال احمردر ساحل مستقر است.
در همین پیوند چندی قبل معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان تعداد قایق های متعلق به ماهیگیران استان در دریای خزر را 2 هزار فروند اعلام کرد که بیشتر آنها در اختیار صیادان غیرمجاز بوده و با توجه به مشکلات اشتغال نظارت لازم بر فعالیت آنها نمی شود تا در شرایط بد آب و هوایی وارد دریا نشوند.
بندرترکمن با حدود 80 هزار نفر جمعیت در غرب استان گلستان و در مجاورت دریای خزر واقع بوده و شغل اکثر مردم ماهیگیری است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید