طراحی سایت
شنبه 2 تير 1397.
تاریخ :
السبت 10 شوال 1439.
|
Jun 23 2018.
|
اخرین اخبار

ارتباط با ما

اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
rss
سلام
آپارات
سروش

اخبار مهم

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان گفت: با توجه به تغییر رویکرد برخی از برگزاری آئین های چهارشنبه سوری به سبک ایرانی و استفاده از مواد منفجره و آتش زا؛ آگاه سازی مردم بویژه جوانان در کاهش خطرات این مراسم و برگزاری ایمن این سنت نقش اساسی دارد. 
به گزارش آوای ترکمن به نقل از ایرنا، مهدی قره قاش اظهار کرد: در راستای آگاه سازی جامعه و بویژه نوجوانان که از خطرات استفاده از مواد منفجره آگاه نیستند، اجرای برنامه های آموزشی در سطح مدارس در دستور کار است.

وی اضافه کرد: همچنین برنامه ریزی شده که با برگزاری کارگاه های آموزشی در خانه های فرهنگ با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان، شرکت کنندگان نسبت به خطرات و آسیب های ناشی از بی احتیاطی در برگزاری این مراسم آگاه باشد.
رییس آتش نشانی گرگان نوان کرد: اقدامات پیشگیرانه دیگری از قبیل نصب بنر و چاپ و توزیع بروشور نیز انجام شده و این کار همچنان ادامه دارد، تا شاهد حادثه ای در چهارشنبه سوری نباشیم.
قره قاش با تاکید بر ضرورت حذف مواد محترقه و منفجره در برپایی چهارشنبه سوری به عنوان یک سنت و آئین دیرینه که در واقع فرصتی برای پیوند بیشتر مهر و دوستی ایرانیان است، افزود: خانواده ها در برپایی این مراسم سنتی در کنار فرزندان بوده و به آنان برای برگزاری صحیح و بی خطر این آئین کمک کنند.
وی همچنین توصیه کرد که خانواده ها نسبت به برپا کردن آتش با شعله کم و استفاده از لوازم خشک دقت داشته باشند و مواد اشتعال زا مانند نفت و بنزین را از اطراف آتش دور نگه دارند تا خطری سلامت آنان را تهدید نکند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان همچنین تصریح کرد: تمامی نیروها و تجهیزات آتش نشانی برای مقابله با هرگونه حادثه در آماده باش خواهند بود.
قره قاش یادآور شد: سال گذشته 29 عملیات اطفاء حریق و بقایای بازمانده از آتش چهارشنبه سوری در سطح شهر گرگان انجام شد که نسبت به سال ما قبل آن کاهش چشمگیری داشت و تنها یک مورد سوختگی سطحی روی داد که مصدوم به بیمارستان منتقل شد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید